Ćwiczenia ratownicze “MOTYCZE SZLACHECKIE 2019”

Ćwiczenia ratownicze “MOTYCZE SZLACHECKIE 2019”

1 października br. na terenie gm. Zaleszany w miejscowości Motycze Szlacheckie zostały przeprowadzone ćwiczenia ratownicze
w zakresie budowy układów pompowo-wężowych zaopatrzenia wodnego w oparciu o możliwości taktyczno-techniczne plutonu wsparcia kompanii gaśniczej centralnego odwodu operacyjnego, jednostek PSP z powiatów: stalowowolskiego, mieleckiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego oraz pozostałych jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Stalowa Wola i Zaleszany.
Ćwiczenia rozpoczął zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego bryg. Andrzej Marczenia, który wraz z funkcjonariuszami wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, nadzorował prawidłowe wykonanie ćwiczeń.
Warsztaty polegały na zbudowaniu linii wężowych o łącznej długości ponad 3000 m, rozstawieniu 2 zbiorników wodnych o pojemności 13 000 litrów i podłączeniu sprzętu pożarniczego w konfiguracji zależnej od założeń taktycznych. Dzięki dużemu zaangażowaniu ćwiczących, określone cele udało się osiągnąć sprawnie, a trud włożony w realizację zadań praktycznych został złagodzony gorącą herbatką i pyszną grochówką ufundowaną przez obecnego na miejscu ćwiczeń Pana Pawła Gardego – Wójta Gminy Zaleszany.
Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem oraz podziękowaniami ze strony komendanta powiatowego PSP w Stalowej Woli mł. bryg. Roberta Lebiody dla druhów i funkcjonariuszy PSP za udział w manewrach.

Opracowanie: st. kpt. Krystian Bąk, KP PSP Stalowa Wola
Zdjęcia: Bartosz Rączkowski, OSP Dzierdziówka, st.kpt. Krystian Bąk, KP PSP Stalowa Wola

Close Menu