Finał Centralny 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Finał Centralny 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Od 31 maja do 2 czerwca 2019 roku w Złotym Potoku woj. śląskie odbywały się finały centralne 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Skład województwa podkarpackiego stanowili laureaci szczebla wojewódzkiego, którymi zostali w grupie podstawowej i licealnej uczniowie ze szkół powiatu stalowowolskiego:
Marcin Wilkus – uczeń Publicznej szkoły Podstawowej w Rzeczycy Długiej,
Kamila Ziara – uczennica Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli.
Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Następnie pięć najlepszych osób, które uzyskały największą liczbę punktów w poszczególnych grupach wiekowych zakwalifikowały się do drugiego etapu. Kolejny etap składał się z dwóch części (praktycznej i ustnej). Część praktyczna obejmowała trzy zadania praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego, taktyki działań gaśniczych i wyposażenia technicznego. Kolejnego dnia odbyła się ustna część finału po której Jury wybrało zwycięzców 42 edycji turnieju.
Jak się okazało poziom wiedzy naszych reprezentantów jest ogromny, bo na 97 uczestników Marcin zajął 3 miejsce w kategorii wiekowej- szkoły podstawowe 1-6 a Kamili zabrakło 3 punktów, żeby zakwalifikować się do części finałowej turnieju.
Gorąco im gratulujemy! i życzymy powodzenia podczas kolejnych edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Opracowanie: st.kpt. Krystian Bąk

Close Menu